Бухгалтерський аутсорсинг
на найвищому рівні
Посадова інструкція - право чи обов'язок?
Згідно чинного трудового законодавства, роботодавець, незалежно від форми власності, ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ознайомити працівника з його правами та обов'язками, а також умовами праці під розпис.

Це всім відомий документ - посадова інструкція, який дозволяє виконати вимоги КЗпП і належним чином це задокументувати.

Все в тому ж КЗпП за відсутність підписаної працівником посадової інструкції передбачена відповідальність роботодавця, а саме накладення штрафних санкцій в розмірі 1 min. зарплати, а це 5000 грн. Скажемо більше, такий штраф передбачений за КОЖНУ відсутню підписану посадову інструкцію, стосовно до всіх посад штатного розкладу.

За фактом існує 2 типу інструкцій:
  • -типові посадова інструкція, документ більше формальність, щоб виконати вимоги трудового законодавства. Варто зазначити, що законом не заборонено відхилення від типової посадової інструкції, а тому можна доповнювати або перерозподіляти посадові обов'язки працівника на розсуд роботодавця швидко і без оформлення додаткових документів і найголовніше без збільшення заробітної плати.
  • «реальна» посадова інструкція, документ в якому відображені в деталях все посадові і функціональні обов'язки працівника, його права, всі вимоги до посади зміна яких тягне за собою перегляд самої інструкції, підписання розпорядчих документів і перегляд заробітної плати (в більшості випадків).
Варто відзначити, що «реальна» посадова інструкція на підприємстві є робочим інструментом у трудових спорах і дисциплінарних розглядах, причому як для роботодавця в разі боротьби з недбайливими співробітниками, так і для працівника в разі свавілля з боку начальника-самодура.

Висновок: згідно законодавства посадові інструкції ЗОБОВ`ЯЗАНИ мати як юридичні особи так і ФОП, у яких є наймані працівники
Контакти
+380 63 450 2924
+380 44 594 0833
+380 67 780 6250
avista2000avista@gmail.com
м. Київ пр-т Палладіна 32, оф. 126

Карта сайту
Безкоштовна консультація
Вкажіть свої контакти
Абсолютно безкоштовно
Made on
Tilda